Juve favorit për Aouar, City mbetet prapa

02 Qershor 2020

Juventusi është favorit për transferimin e Houssem Aouar nga Olympique Lyonnais, për shkak të suspendimit të Manchester Cityt nga Liga e Kampionëve.

Klubi francez e ka nxjerrë mesfushorin në shitje, duke qenë se pret të përfitojë nga lojtari që ka qenë pjesë e akademisë së tyre.

JanĂ« dy klube qĂ« konkurrojnĂ« pĂ«r shĂ«rbimet e 21-vjeçarit, Juve dhe Citizens, por BianconerĂ«t kanĂ« njĂ« avantazh tĂ« dukshĂ«m – raporton L’Equipe.

(Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Kjo për faktin se luajnë në Ligën e Kampionëve, ndërsa UEFA e ka suspenduar Cityn për dy sezonet e ardhshme për shkak të shkeljes së rregullave financiare.

Lexo po ashtu: Juventusi afër transferimit të Aouar

Aouar, i cili do t’i mbushĂ« 22 vjet mĂ« 30 qershor, ka kontribuuar me nĂ«ntĂ« gola dhe shtatĂ« asistime nĂ« 37 ndeshje kĂ«tĂ« sezon. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com