Juventus 2-1 Bologna, notat e lojtarĂ«ve – Ronaldo ylli i ndeshjes

19 Tetor 2019

Juventusi ka fituar në shtëpi me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Bolognas në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Serie A.

Bianconerët kanë vazhduar si i pamposhtur në kampionat, duke marr edhe fitoren e shtatë nga tetë ndeshjet e zhvilluara.

Golat nĂ« kĂ«tĂ« ndeshje u shĂ«nuan nga Cristiano Ronaldo (19′) dhe Miralem Pjanic (54′) pĂ«r vendasit, ndĂ«rsa pĂ«r mysafirĂ«t shĂ«noi Danilo (26′).

Lexo po ashtu: Juventusi vazhdon me fitore, mposht Bolognan

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht ylli portugez, Ronaldo, i cili u vlerësua me notë 8.6.

Në anën tjetër, nota më e ulët në ndeshje shkoi për mesfushorin e Bolognas, Roberto Soriano që u notua me 5.6.

Juventus:

Bologna:

/Telegrafi/

www.telegrafi.com