Juventus dhe United takim për Pogban dhe Cancelon

13 Qershor 2019

Drejtori i Juventusit, Fabio Paratici, do të takohet me krerët e Manchester United për të diskutuar rreth një marrëveshje të mundshme për Paul Pogban dhe Joao Cancelon. 

Sky Sport Italia shkruan se Paratici është në Londër, ku do të takohet edhe me Chelsea për trajnerin Maurizio Sarri.

Gianluca Di Marzio shkruan ai do të takohet dhe me Manchester Unitedin në zyrën e tyre në Londër për të skutuar rreth Pogbas, për herë të parë.

Kjo do të ishte hera e parë që prej shitjes së tij drejt Manchester United.

Sky Sport Italia insiston se Manchester City nuk e ka mbyllur marrëveshjen për Joao Cancelon, që vlerësohet 55-60 milionë euro.

Manchester United po ashtu e duan portugezin dhe mund të jetë çelësi për bisedimet, do të futej në mes edhe Pogba. /Telegrafi/

www.telegrafi.com