Juventus ia ofron dy futbollistë Unitedit në këmbim të Pogbas

03 Korrik 2020

Juventus është i vendosur për ta rikthyer Paul Pogbas përsëri në Torino.

Mesfushori francez ka kaluar katër vite në Old Traford, kur u largua nga Juventusi për 105 milionë euro.

Zonja e Vjetër e do me çdo kusht rikthimit e francezit dhe për ta bërë realitet këtë është gati t’i sakrifikojë dy yje.

E përditshmja torineze Tuttosport ka raportuar se Juventus është gati t’i ofrojë Unitedit dyshen Aaron Ramsey e Adrien Rabiot.

Adrien Rabiot(Foto: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images/Guliver)

Të dy lojtarët kanë kërkuar largimin nga Juventusi pasi nuk kanë arritur të përshtaten me futbollin italian.

Juventus nuk e ka ndërmend të ofrojë para, pasi mendojnë se dy lojtarët Ramsey e Rabiot do ta arrijnë çmimin e Pogbas.

Aaron Ramsey . (Photo by Chris Ricco/Getty Images)

Në anën tjetër Djajtë e Kuq po e vlerësojnë rreth 90 milionë euro francezin, por nuk besohet se do ta lejojnë atë pa fituar edhe ndonjë para.

Mediat angleze kanë raportuar se dy lojtarët e ofruar nga Juventus i interesojnë Djajve të Kuq, por ata duan edhe një pjesë të parave për ta lënë të lirë Pogban. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com