Juventus mendon për të ardhmen pa CR7, Haaland i preferuari i “Zonjës së Vjetër”

23 Maj 2020

Juventus kërkon një zëvendësues për Gonazalo Higuain. Argjentinasi do të largohet në fund të sezonit, ndërsa Milik dhe Icardi janë dy emrat që kryesojnë listën e “Zonjës së Vjetër”. Por ky është plani për të ardhmen e afërt. Kampioët italianë shohin akoma më larg dhe mendojnë për atë që do të jetë pasardhësi i Cristiano Ronaldo.

Former Real Madrid Player And Coach Ignites For Erling Haaland.img

Sipas mediave përtej Adriatikut, I përzgjedhuri është Erling Haaland. Sulmuesi norvegjez i Borussia Dortmund kërkohet nga klubet më të mëdhenj të Europës, por të gjithë presin verën e vitit 2021 kur hyn në fuqi klauzola 70 milion euro që sulmuesi ka firmosur në kontratën me klubin gjerman.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com