Juventusi lidhet me një transferim të Jordi Albas

23 Maj 2020

Juventusi thuhet se po tenton të transferojë Jordi Alban nga Barcelona në këtë afat kalimtar veror.

Dy klubet lidhen me një numër të madh të shkëmbimeve të lojtarëve në javët e fundit si, Arthur Melo, Arturo Vidal, Nelson Semedo, Miralem Pjanis dhe Mattia de Sciglio.

Mbrojtësi spanjoll është lojtari i fundit që lidhet me një kalim te Zonja e Vjetër, raporton Calciomercato.

Juventusi thuhet se po pret oferta nga klubet e Ligës Premier për Alex Sandron dhe Alba mund të jetë zëvendësuesi ideal për të.

31-vjeçari ka fituar 11 trofe në Camp Nou që kur u transferua nga Valencia në vitin 2012, e që ka bërë deri më tani mbi 300 paraqitje.

Barcelona nuk planifikon shitjen e tij, derisa kontrata e tij skadon në vitin 2024, mirëpo shkëmbimet e lojtarëve mund të ndryshojnë marrëveshjen. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com