Juventusi publikon listën për Ligën e Kampionëve, mbesin jashtë tre yje

03 Shtator 2019

Juventusi që shihet si një nga favoritët për ta fituar Ligën e Kampionëve edhe këtë edicion, ku jo pak ka investua. 

‘Zonja e Vjetër’ do ta nis aventurën në Ligën e Kampionëve kundër Atletico Madrid në Wanda Metropolano.

Klubi sot e ka paraqitur edhe listën e tyre të lojtarëve për këtë garë, gjegjësisht për fazën e grupeve.

🏆#UCL squad list ⤵

📝 https://t.co/MOk15ufcVt pic.twitter.com/PIkBJd8OdL

— JuventusFC (@juventusfcen) September 3, 2019

Aty mungojnë emra si kapiteni Giorgio Chiellini, Mario Mandzukic dhe Emre Can.

Kapiteni sic dihet është i lënduar dhe do të mungojë për më shumë se katër muaj. Sa i përket Mandzukic dhe Can, sic duket nuk janë në planet e Maurzio Sarrit. /Telegrafi/

Këtu është lista e plotë

1 Szczesny

2 De Sciglio

4 De Ligt

5 Pjanic

6 Khedira

7 Ronaldo

8 Ramsey

10 Dybala

11 Douglas Costa

12 Alex Sandro

13 Danilo

14 Matuidi

16 Cuadrado

19 Bonucci

21 Higuain

24 Rugani

25 Rabiot

28 Demiral

30 Bentancur

31 Pinsoglio

33 Bernardeschi

77 Buffon

www.telegrafi.com