Juventusi shkrin Moskën, mposht në kohën shtesë Lokomotivën – sigurohet kualifikimi për fazën tjetër

06 Nëntor 2019

Juventusi ka fituar si mysafir i Lokomotiva Moskës me rezultat 2-1, në ndeshjen e katërt të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja nisi shumë mirë për Juventusin që shënoi që në minutën e katërt të ndeshjes me Aaron Ramseyn.

Goli erdhi pas një gabimi të portierit Guilherme që i rrëshqiti topi nga duart pas një goditje të Cristiano Ronaldos.

Aaron Ramsey gets his first Champions League goal for Juventus!pic.twitter.com/cv4btwPypY

— Forza Juventus Videos (@ForzaJuveVids) November 6, 2019

Por nuk vonoi shumë përgjigjja e Lokomotivës, kur në minutën e 12-të Aleksey Miranchuk shënoi për 1-1, pas një topi të kthyer nga shtylla.

ALL LEVEL IN MOSCOW🥶 #juventus 12’ Miranchuk 1-1 pic.twitter.com/FdcNSGlDy8

— MWaySports (@MWaySports1) November 6, 2019

Gonzalo Higuain provoi në minutën e 36-të dhe ishte afër, por pa fat.

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë pasi më skuadrat nuk kishin raste të mira.

Në pjesën e dytë fillimisht provoi Cristiano Ronaldo, por portieri Guilherme, priti shumë bukur.

What a goal to send Juventus into the last 16 😱 pic.twitter.com/DOGU8PDl59

— B/R Football (@brfootball) November 6, 2019

Rast të mirë për rusët kishte Joao Mario, por goditja e tij ndalet në vijën e portën nga Leonardo Bonucci.

Kur pritej që ndeshja ta mbyllej në barazim në skenë doli Douglas Costa që me një aksion të bukur në bashkëpunim me Higuain shënoi për 2-1.

Douglas Costa ( Juventus ) pic.twitter.com/AfMY4aaxKv

— Verkummert (@verkummert) November 6, 2019

Me këtë fitore Juventusi i ka 10 pikë dhe ka kalaur tutje në fazën e eliminimit direkt. /Telegrafi/    

www.telegrafi.com