Juventusi vazhdon me fitore – Dybala, Ronaldo dhe Costa shënojnë gola të bukur në triumfin e radhës

30 Qershor 2020

Juventusi ka shënuar fitore si mysafir ndaj Genoas me rezultat 3-1 me të gjithë golat që u shënuan në pjesën e dytë.

Ndeshja nisi mirë për Juventusin që kishte rast me Cristiano Ronaldon, por që Mattia Perin shpëtoi një gol të sigurt.

Edhe në fundin e pjesës së parë kjo dyshe kishin punë mes vete me Perin që doli sërish më i suksesshëm.

46′ | 🎬 | Back at it from the break, let’s get that first goal! 💪⚽️

📱💻 Live Match #OneTouchAwayFromYou: https://t.co/E8IzuWPGe7 #GenoaJuve [0-0] #ForzaJuve pic.twitter.com/fI0lQtoovE

— JuventusFC (@juventusfcen) June 30, 2020

Pjesa e dytë filloi me fytyrë tjerë. Juventusi në rastin e parë të mirë gjeti golin.   Ishte Paolo Dybala që arriti të shënojë një gol të bukur.

Argjentinasi mori topin afër zonës kaloi tre lojtarë të Genoas dhe shënoi për 1-0.

Dybala had been balling for Juve this season.

Can’t believe people underrate him so much.

What a Goal pic.twitter.com/sBQSMK4FiQ

— 𝙇𝙪𝙘𝙖 (@RedArmyXI) June 30, 2020

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë.

Ishte Cristiano Ronaldo që mori një top pothuajse në gjysmën e fushës, u nis drejt portës dhe nga 20 metra me një goditje të fuqishme shënoi për 2-0.

GOOOOOOOOALL ⚽ 56′

W H A T A G O A L ⚽ by Cristiano Ronaldo 😍❤️🔥 |G.O.A.T.

GEN 0-2 JUV

The midfield that CR7 is playing with Juventus ,he has to create a chance & convert into a Goal & he has done exactly the same. 🔥💪

Great Finish👌Great GOAL ⚽🔥#GenoaJuve#KS7 pic.twitter.com/MjtXBwfTXO

— Kishan Singh (@iamKishanSingh7) June 30, 2020

Juventusi nuk u ndal edhe pas këtij rezultati.

Douglas Costa që u fut në vend të Federico Bernardeschit shënoi golin e mbrëmjes. Ai goditi nga e djathta duke e lënë të shtangur portierin italian Perin.

Douglas Costa has just done an absolute madness pic.twitter.com/knSC5fmQmU

— Aaron West (@oeste) June 30, 2020

Krejt çka mundi të bëjë Genoa ishte një gol me Andrea Pinamontin për 3-1.

Zonja e Vjetër e krijon sërish epërsinë prej katër pikësh me Lazios, pasi tani ka 72 pikë. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com