Kahn u jep një lajm të madh tifozëve bavarezë!

Legjenda e Gjermanisë dhe e Bayern-it, Oliver Kahn, po mendon të rikthehet në botën e futbollit. Normalisht, ai nuk luan dot më, edhe pse shumica e tifozëve bavarezë e ëndërrojnë diçka të tillë, sikur të ishte gjëja më normale në botë.

Ish-kapiteni i kombëtares 4-herë kampione bote ka lënë të hapur mundësinë e kalimit te Bayern, skuadra ku ai ka fituar gjithçka gjatë karrierës së tij dhe ka vendosur rekorde. Deri më tani ai kishte refuzuar disa poste te klubi bavarez, por duket se ka ndryshuar mendje.

Duke u bazuar te deklarata e fundit në “Sport Bild”, ai është i hapur për një bashkëpunim me kampionët e Bundesligës. “Jam i hapur, por gjitha varet nga posti që do të më ofrohet”, – ka thënë Kahn. Zemra mal!