Kai Havertz lë grumbullimin me Gjermaninë për të kompletuar transferimin te Chelsea

04 Shtator 2020

Ylli gjerman, Kai Haverzt pritet shumë shpejtë ta kompletojë transferimin e tij te Chelsea nga Bayer Leverkusen.

Chelsea është njëri nga klubet më aktive në afatin kalimtar të verës, pasi deri më tani ka kryer shtatë transferimi.

Timo Werner, Hakim Ziyech Ben Chilëell, Thiago Silva dhe Malang Sarr ishin ndër transferimet kryesore të Bluve.

Lexo po ashtu: ‘Mbretërit’ e afatit kalimtar veror – Chelsea me skuadrën e krijuar mund të synojnë të fitojë gjithçka sezonin e ardhshëm

Megjithatë, ekipi nga Stamford Bridge është gati të kompletojë goditjen më të madhe në këtë afat kalimtar.

Chelsea thuhet së është afër të kompletojë transferimin e sulmuesit të talentuar gjerman, Kai Havertz nga Leverkuseni.

Sipas mediumi Goal.com, Havertz ka lënë grumbullimin me kombëtaren e Gjermanisë për të kompletuar transferimin te Chelsea.

Kai Havertz has left the Germany training camp to complete his move to Chelsea, Goal can confirm ? pic.twitter.com/mB2aV6aEv8

— Goal (@goal) September 4, 2020

Lajmi është konfirmuar edhe nga vet klubi gjerman me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Transferimi i Havertz thuhet se do t’i kushtojë Bluve rreth 80 milionë euro, ndërsa do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare. /Telegrafi/

ℹ️ Kai Havertz has left the Stuttgart headquarters of the German national team to clarify matters surrounding a potential move to Chelsea. This took place after a discussion with Bayer 04 and DFB leadership. pic.twitter.com/pjeAX7Aoe8

— Bayer 04 Leverkusen (@bayer04_en) September 4, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan