Kaka: Milan – Liverpool, ishte shenjĂ« nga Zoti

23 Maj 2020

Ricky Kaka është rikthyer pas 13 vitesh që të flet për fitoren e Milanit nga Liverpoolit në vitin 2007 në finalen e Ligës së Kampionëve.

Dyskuadrat ishin takuar fillimisht nĂ« finalen e vitit 2005 nĂ« Stamboll, kur RossonerĂ«t ishin duke udhĂ«hequr 3-0, por The Reds e kishin barazuar rezultatin dhe kishin fituar mes penalltive, pĂ«r t’u takuar dy vite mĂ« vonĂ« nĂ« AthinĂ«.

“Ishte njĂ« shenjĂ« nga Zoti, nuk ishte rastĂ«si”, ka thĂ«nĂ« Kaka pĂ«r faqen e Milanit.

“Nuk mĂ« pĂ«lqen ta quaj hakmarrje, por ishte magjike dhe e mahnitshme. Skuadra ishte e ndryshme nga viti 2005, pasi nuk kishim Hernan Crespon apo Andryi Shecvhenkon, por thelbi ishte i njĂ«jtĂ«”.

“Ishte pothuajse e njĂ«jtĂ« ekip, por njĂ« finale mĂ« ndryshe dhe njĂ« mbeti nĂ« histori”, ka shtuar mĂ« tej ai.

Më 23 maj të vitit 2007, Pippo Inzaghi shënoi dy gola në pjesën e parë, derisa për Liverpoolin kishte shënuar Dirk Kuyt. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com