Kaosi me tamponët, Strakosha nxjerr blof Lazion, rezulton pozitiv

11 NĂ«ntor 2020

Tamponët janë kthyer në një çështje shqetësuese në shtëpinë e Lazios, mbi të gjitha pasi kjo tashmë ka kaluar në duart e prokurorisë. Immobile, Lucas Leiva dhe Thomas Strakosha nuk u lejuan nga UEFA të udhëtonin në Kiev, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e trete në fazën e grupeve, pasi kishte dyshime të forta mbi vërtetësinë e tamponëve. Në Itali nisi një hetim ndërsa ritestimi i tamponëve ka nxjerr një përfundim që mund ti hap telashe ekipit lacial.

Strakosha

MbrĂ«mjen e sĂ« martĂ«s kanĂ« dalĂ« pĂ«rgjigjet e ritestimeve qĂ« iu nĂ«nshtruan tĂ« tre lojtarĂ«t mĂ« 6 nĂ«ntor pĂ«rpara ndeshjes kundĂ«r Juves. Immobile dhe Lucas Leiva dolĂ«n sĂ«rish negativ, ndĂ«rsa Thomas Strakosha pozitiv. Klubi lacial dhe laboratori “Futura Diagnostica” akuzohen se kanĂ« manipuluar rezultatet e analizave pĂ«r COVID-19 tĂ« lojtarĂ«ve tĂ« Lacios.
(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com