Kaosi mes lojtarëve të Milanit dhe Lazios pas përfundimit të ndeshjes

13 Prill 2019
Kaosi mes lojtarëve të Milanit dhe Lazios pas përfundimit të ndeshjes

Milani arriti fitore ndaj Lazios me rezultat 1-0 në San Siro, në një ndeshje të rëndësishme për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Franck Kessie në minutën e 79-të nga pika e bardhë, ndërhyrja e palejuar në zonë u shkaktua nga Riza Durmishi.

Por, në përfundim të ndeshjes fusha e blerë u shndërrua në një arën kacafytje mes lojtarëve.

#MilanLazio Full #Fight! So you should fighting for a Start at #ChampionsLeague #FullFight#Milan #Lazio #wloskarobota #SerieA
Włoska walka o puchary. Do końca meczu a nawet i o kilka minut dłużej pic.twitter.com/GBZtlpn0sN

— Polski Calciofan (@PolskiCalcioFan) April 13, 2019

Ende nuk dihet pse filloi, apo nga kush, por një gjë është e sigurt, pasi të shikohen pamjet disa lojtarët do të dënohen nga federata.

Në fushë janë futur edhe trajnerët e të dy ekipeve ku janë munduar të qetësojnë lojtarët e tyre.

Në fund lojtarët e Milanit të gëzuar shkuan para tifozëve të tyre dhe festuan këtë fitore të rëndësishme dhe mjaft të vështirë. /Telegrafi/

#MilanLazio l'esultanza dei ragazzi…. 3 punti d'oro strappati ci denti. Non belli ma vincenti ed era l'unica cosa che contasse davvero.. 🔴⚫🔴⚫💪💪💪 pic.twitter.com/iDHcagicNr

— Milanista NonEvoluto – Alessandro Jacobone (@NonEvoluto) April 13, 2019

www.telegrafi.com