Kapiteni i Perusë humb botërorin, përdori kokainë

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
8 Dhjetor 2017 15:39

Kapiteni i Perusë Paolo Guerrero u dënua që të mos marrë pjesë në kampionatin botëror të Rusisë që do të zhvillohet verën e ardhshme, pasi rezultoi pozitiv në përdorimin e kokainës.

FIFA vendosi ta pezullojë për një vit 33 vjeçarin, i cili nuk do të jetë në fushë në kompeticionin më të rëndësishëm të planetit në futboll për kombëtaren e tij.

Kokaina konsiderohet si simulant nga institucioni numër 1 i futbollit botëror.

Peruja u kualifikua në botëror për herë të parë që prej vitit 1982.

Kombëtarja amerikano-latine po mendon që ta zëvendësojë kapitenin me sulmuesin e Genoa-s, Gianluca Lapadula.

Lojtari në pronësi të Milanit, e ka nënë peruane dhe nisur nga kjo federata po mendon që t’i bëjë ftesë.

Edhe vetë Lapadula dëshiron të marrë pjesë në botëror.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike