Katër klube të njohura në garë për Leon Dajakun, Sheffield United më i avantazhuar

05 Shtator 2020

Sheffield United është një nga katër klubet që kanë shprehur interes për të marrë të riun shqiptar të Bayern Munich, Leon Dajaku

Sipas Goal.com dhe SPOX, 19-vjeçari kërkon të largohet nga “Allianz Arena” në edicionin 2020-21 për të gjetur një klub që i mundësohet që të luajë më shumë.

Dajaku ka kontratë me Bayernin deri në vitin 2023, por nuk është pjesë e rregullt e skuadrës së parë.

Leon Dajaku (Foto: Michael Titgemeyer/Getty Images for DFB)

Por në anën tjetër ka klube të interesuar që ta kenë lojtarin në ekipet e tyre.

Klubi i Ligës Premier kanë shprehur interesim për Dajakun, duke iu bashkuar klubit nga Championship, Swansea, që po ashtu kanë interesim.

Klubet tjera që e pëlqejnë mesfushorin janë edhe Sassuolo dhe Torino, pasi  besojnë se lojtari i talentuar mund të luajë pa problem në Serie A.

Leon Dajaku (Foto: Ian MacNicol/Getty Images for DFB)

Lista nuk mbyllet me kaq, pasi më parë interesim kishin shfaqur edhe St. Gallen dhe FC Utrecht.

Dajaku është i bindur se është gati për të luajtur në një ekip të parë. Ai nën drejtimin e Hansi Flick ka luajtur në dy ndeshje të Bundesligës si zëvendësues.

Leon Dajaku (Photo by Daniel Kopatsch/Getty Images for DFB)

Dajaku kishte kaluar nga Stuttgarti për 1.5 milion euro në vitin 2019. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan