Katër klubet spanjolle publikojnë skuadrat për Ligën e Kampionëve: Këta janë lojtarët që do të paraqiten për Real Madridin, Barcelonën, Atlético Madridin dhe Valencian

04 Shtator 2019

Katër klubet spanjolle që do të luajnë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve në këtë sezon, Real Madrid, Barcelona, ​​Atlético dhe Valencia i kanë publikuar zyrtarisht listat e skuadrave të lojtarëve që janë regjistruar në UEFA për këtë garë.

Një mungesë e dukshme shihet Marco Asensio i Real Madrid, i cili po shërohet nga një dëmtim i rëndë në gju.

Atlético e ka përfshirë në listë Sime Vrsaljko edhe pse është zgjedhja e tretë pas Trippier dhe Arias.

Lexo po ashtu: 20 fituesit e fundit të Ligës së Kampionëve dhe formacionet që përdorën ata në finale

Sa i përket Barcelonës, ​​nuk ka vend për Ansu Fati në listën A (ai ishte në listën B) dhe në listën e Valencias, ardhja e fundit Thierry Correia është përfshirë në vend të goditësit të lëndimeve Cristiano Piccinit.

Klubet pjesëmarrëse mund të regjistrojnë maksimum 25 lojtarë.

Klubet janë në gjendje t’i modifikojnë listat e skuadrave të tyre përpara nisjes së fazës së eliminimit direkt.

Ata mund të regjistrojnë tre lojtarë të rinj. /Telegrafi/

Listat e katër klubeve spanjolle për Ligën e Kampionëve

Real Madrid

Portier: Areola, Courtois

Mbrojtës: Carvajal, Militao, Sergio Ramos, Varane, Nacho, Marcelo, Odriozola y Mendy.

Mesfushorë: Kroos, Modric, Casemiro, Casemiro, Fede Valverde, Brahim e Isco.

Sulmues: Bale, Hazard, Benzema, Lucas Vázquez, Jovic, Mariano, Vinicius y Rodrygo.

Barcelona

Portier: Ter Stege, Neto.

Mbrojtës: Semedo, Piqué, Todibo, Lenglet, Wagué, Jordi Alba, Umtiti, Junior, Ronald Araújo.

Mesfushorë: Rakitic, Busquets, Arthur, Aleñá, Sergi Roberto, De Jong, Vidal.

Sulmues: Luis Suárez, Messi, Dembélé, Griezmann, Hiroki Abe.

Atlético de Madrid

Porier: Oblak, Adán.

Mbrojtës: Giménez, Arias, Lodi, Savic, Felipe, Hermoso, Trippier, Vrsaljko.

Mesfushorë: Thomas, Koke, Saúl, Lemar, Llorente, Vitolo, Manuel Sánchez de la Peña.

Sulmues: Joao Felix, Morata, Correa, Saponjic, Diego Costa, Sergio Camello.

Valencia

Portier: Cillessen, Doménech.

Mbrojtës: Correia, Jaume Costa, Mangala, Gabriel, Diakhaby, Gayà, Garay.

Mesfushorë: Kondogbia, Guedes, Carlos Soler, Parejo, Cheryshev, Manu Vallejo, Kang-In Lee, Coquelin, Wass, Ferran Torres.

Sulmues: Gameiro, Rodrigo, Maxi Gómez, Sobrino.

www.telegrafi.com