Këto janë dhjetë golat më të bukur të dekadës në Ligën e Kampionëve – nuk mungojnë perlat e Messit dhe Ronaldos

02 Janar 2020

Një dekadë e futbollit në Ligën e Kampionëve zyrtarisht ka përfunduar.

Kemi parë ndeshje, gola dhe momente mahnitëse në garën më të madhe të Evropës, që filloi me triumfin e Interit në vitin 2010 dhe u mbyll me atë të Liverpoolit.

BT Sport ka nxjerrë golat më të bukur që janë shënuar në Ligën e Kampionëve në 10 vitet e fundit.

Nëse duket që përzgjedhja ka qenë gabim, nuk e keni keq, pasi shumë gola të bukur janë shënuar ndër vite.

Kjo ka kaluar këtë dekadë nën dominimin e emrave si Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Sidoqoftë, BT Sport ka bërë zgjedhjet dhe ju mund t’i shijoni më poshtë.

10. Alessandro Florenzi vs Barcelona (2015/16)

9. Ramires vs Barcelona (2011/12)

8. Philippe Mexes vs Anderlecht (2012/13)

7. Mario Mandzukic vs Real Madrid (2016/17)

6. Lionel Messi vs Liverpool (2018/19)

5. Dejan Stankovic vs Schalke (2010/11)

4. Aaron Ramsey vs Galatasaray (2014/15)

3. Cristiano Ronaldo vs Juventus (2017/18)

2. Lionel Messi vs Real Madrid (2010/11)

1. Gareth Bale vs Liverpool (2017/18)

www.telegrafi.com