Khedira: Ëndrra ime është ta fitoj Ligën e Kampionëve me Juventusin

05 Qershor 2020

Sami Khedira pranon se është ëndërr e tij që ta fitojë Ligën e Kampionëve me Juventusin dhe ai beson se ata mund ta bëjnë këtë gjatë viteve të ardhshme.

Mesfushori gjerman iu përgjigj në Instagram pyetjeve të tifozëve, duke përfshirë treguar se ndjehet ende i uritur për sukses.

“Po, sigurisht, kjo është arsyeja pse unë luaj futboll. Fitova pothuajse gjithçka, por fitorja është si ilaç”.

“Nëse nuk fitoni për një vit, tjetrin do të përpiqeni të fitoni të gjithë titujt”.

“Ëndrra ime është të fitoj Ligën e Kampionëve me Juventusin. Ne u afruam para tre-katër vjetësh në finalen kundër Real Madrid”.

“Unë mendoj se ne mund të fitojmë Ligën e Kampionëve me Juventusin gjatë viteve të ardhshme dhe nuk është vetëm ëndrra ime, por edhe ajo e tifozëve Bianconerë”.

Juve herën e fundit e ngriti trofeun më të rëndësishëm të futbollit evropian në vitin 1996, duke mposhtur Ajax në penallti në Stadio Olimpico të Romës.

Gjigantët e Torinos që atëherë kanë arritur në finale edhe në pesë raste të tjera, por i kanë humbur të gjithë. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com