Khedira: Mourinho trajneri më i mirë që kam pasur, Ronaldo prej më të mëdhenjtë në histori

21 Maj 2020

Mesfushori i Juventusit, Sami Khedira, përmes një rrëfimi në Instagram, ka folur për shumë gjëra rreth karrierës së tij

“Gjatë gjithë karrierës time kam pasur trajnerë të shkëlqyeshëm. Unë kam qenë në gjendje të mësoj nga çdo trajner, edhe kur nuk më pëlqenin disa gjëra të tyre, unë merrje ato pozitive”.

“Më mbresëlënësi ishte Mourinho, ai më besoi. Hapi më i madh ishte kalimi nga Stuttgart në Real Madrid pas Kupës së Botës 2010. Ai më dha shumë njohuri teknike dhe më përmirësoi si person, kam një marrëdhënie të shkëlqyeshme me të dhe e ndjej akoma edhe sot”.

“Unë e admiroj atë si trajner. E zgjedh Mourinhon”, ka thëën Khedira për pyetjen se cili është trajneri më i mirë që ka punuar me të.

Gjermani gjatë intervistës ka thënë se puna që bën si futbollist është  domosdoshme.

Ai është ndalur të flas edhe për Cristiano Ronaldon me të cilin ka luajtur edhe te Real Madridi.

“Cristiano Ronaldo është një lojtar i jashtëzakonshëm dhe gjithashtu një person fantastik. Kam luajtur me të për shtatë vjet, pesë për Realin dhe dy për Juventusin”.

“Sipas mendimit tim ai është një nga më të mirët në histori. Ai ka aftësi, ambicie, ai gjithmonë dëshiron të fitojë edhe në stërvitje”.

“Ai është një model për të gjithë njerëzit dhe për të gjithë lojtarët dhe jam shumë i lumtur që kam mundësi të stërvitem me të”, ka thënë Khedira. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com