Ki kujdes, Real Madrid! Neymar nis "presingun" nga Katari

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
21 Dhjetor 2017 23:32
Sulmuesi i PSG-së e ka seriozisht: ai do Champions-in

Neymar ka lëshuar sinjalin e parë kundër Real Madridit nga Katari, aty ku aktualisht po ia kalon shumë mirë me PSG-në, siç duket nga fotot e fundit që ka postuar në rrjetet sociale.

Duke iu referuar përballjeve të shkurtit me skuadrën madrilene në Ligën e Kampionëve, braziliani ka theksuar se parisienët mund t’ia dalin kundër kampionëve të Evropës.

“E dimë se do të jetë një ndeshje e ndërlikuar, kundër një skuadre që ka vite që luan së bashku dhe që ka fituar disa herë Ligën e Kampionëve. Gjithsesi, mund t’ia dalim, sepse ata nuk janë të pathyeshëm. Duam të shkruajmë historinë tonë. Do të bëjmë gjithçka për të thyer Realin”, - është shprehur ish-ylli i Barcelonës.

I pyetur për ëndrrën e tij të madhe, “Topin e Artë”, Neymar është përgjigjur: “Nuk varet gjithçka nga unë. Edhe shokët kanë një pjesë të rëndësishme. Varet se çfarë do të fitojmë në këtë sezon, plus që po vjen edhe Botërori”.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike