Kinsey Wolanski dënohet me mijëra euro për futjen në fushë në finales e Ligës së Kampionëve – por reklama që bëri kushton 3.5 milionë euro

05 Qershor 2019

Ndeshja Liverpool-Tottenham, përveç futbollit do të mbahet në mend edhe një futjen në fushë të bukuroshes Kinsey Wolanski.  

Pas  golit të Mohamed Salah në fund shënoi Divock Origi për t’i fitoren Liverpoolin, që është edhe trofeu u gjashtë në histori të klubit.

Në mes të pjesës së parë ndeshje u ndal për disa çaste kur modelja që ka bërë bujë në Instagram, Kinsey Wolanski, u fut në fushë me një kostum larjeje me mbishkrimin ‘Vitaly Uncensored’.

Kinsey Wolanski . (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Një ueb faqe pornografike që drejtohet nga i dashuri i saj Vitaly Zdorovetskiy.

Wolanski u arrestua nga polica dhe së fundmi ka marr edhe dënimin.

Wolanski . (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Të mërkurën Marca shkruan se ajo është 15 mijë euro.  5,000 euro për futjen në fushë dhe 10,000 euro për reklamim të ndaluar ‘Vitaly Uncensored’.

$3.97 million: Value, in equivalent advertising time as of 5:30pm ET, garnered by Vitaly Uncensored, an adult site featured on the clothing of streaking model Kinsey Wolanski, according to @ApexMGAnalytics. Wolansky is girlfriend of YouTuber Vitaly Zdorovetskiy, who owns the site pic.twitter.com/R3obTmdKYU

— Darren Rovell (@darrenrovell) June 1, 2019

Një biznes i jashtëzakonshëm pasi sipas disa kalkulimeve, vlera e reklamës që e bëri bukuroshja kushton 3.5 milionë euro. /Telegrafi/  

www.telegrafi.com