Kjo është skuadra e sezonit në Champions League

Vëzhguesit teknikë të UEFA-s kanë përzgjedhur 18 futbollistët, të cilët përbëjnë skuadrën e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampioneve. Suksesi i arritur edhe në këtë vit futbollistik, (i treti radhazi), ka bërë që në listë të përfshihen 8 lojtarë të kampionëve të Real Madridit. Nga finalistja tjetër Liverpool janë marrë 3 lojtarë, kurse Bayern e Roma kanë nga dy. Skuadrat e tjera të Juventus-it, Manchester City-t dhe Barcelonës kanë nga një. Duhet thënë se kjo përzgjedhje është një goditje e hidhur për blaugranat, duke pasur parasysh rivalitetin mes të dyja ekipeve. Katalanasit fituan këtë vit La Liga-n dhe Copa del Rey.

Champions/ Formacioni i vitit

Portierë:

Keylor Navas (Real Madrid)

Alisson Becker (Roma)

Mbrojtës:

Joshua Kimmich (Bayern München)

Sergio Ramos (Real Madrid)

Marcelo (Real Madrid)

Giorgio Chiellini (Juventus)

Virgil van Dijk (Liverpool)

Raphaël Varane (Real Madrid)

Mesfushorë:

Kevin De Bruyne (Manchester City)

Casemiro (Real Madrid)

Luka Modrić (Real Madrid)

Toni Kroos (Real Madrid)

James Rodríguez (Bayern München)

Sulmues:

Edin Džeko (Roma)

Roberto Firmino (Liverpool)

Lionel Messi (Barcelona)

Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

Mohamed Salah (Liverpool)

**********************************

Ndalohet ribotimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Në eduasportin.com do gjeni Parashikime Ndeshjesh për Kampionatet Kryesore, Rezultate Live dhe Statistika Futbolli.

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan