Klopp insiston se nuk ka asnjë problem me Guardiolan

08 NĂ«ntor 2019

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp insiston se ai nuk ka asnjë problem me homologun e tij nga Manchester City, Pep Guardiola, përpara takimit të së dielës.

Klopp u pyet sot se si është marrëdhënia e tij me Guardiola, pas një përplasjeje të fundit rrethe deklarata mbi Sadio Manen.

“Ka shumĂ« respekt nga ana ime”,  ka thĂ«nĂ« fillimisht Klopp kur u pyet se çfarĂ« mendon pĂ«r katalunasin.

Lexo po ashtu: Guardiola: Mane është simulues

“BĂ«het fjalĂ« pĂ«r atĂ« qĂ« ne e mbĂ«shtesim dhe gjithçka mund tĂ« bĂ«jmĂ« me ekipin tonĂ«”.

“UnĂ« nuk mund ta respektoja mĂ« shumĂ«. Ai Ă«shtĂ« menaxheri mĂ« i mirĂ« nĂ« botĂ«”.

“Ai ka bĂ«rĂ« njĂ« ndikim tĂ« duhur nĂ« kĂ«tĂ« ekip”.

Ai mĂ« pas bĂ«ri shaka: “Tani Ă«shtĂ« nĂ« Man City dhe futbolli nuk Ă«shtĂ« shumĂ« i keq”.

Lexo po ashtu: Guardiola tha se Mane ishte simulues, Klopp i kundërpërgjigjet për ndërhyrjet taktike të Cityt

“Nuk kam njĂ« marrĂ«dhĂ«nie negative me askĂ«nd nĂ« skenĂ«n e futbollit”.

“Mund tĂ« duket kĂ«shtu, por Ă«shtĂ« respektuese. Kam shumĂ« respekt, pĂ«rfundoi gjermani. /Telegrafi/

www.telegrafi.com