Klopp nuk pret që City të lëshojë pikë

15 Prill 2019

Jurgen Klopp pret që Manchester City t’i fitojë të gjitha ndeshjet e mbetura në Ligën Premier, në garën për titull me Liverpoolin.

Redsat e mposhtën Chelsean dhe janë në krye të tabelës me dy pikë më shumë se rivali për titull që ka një ndeshje më pak të zhvilluar. Ndërsa trajneri gjerman nuk pret që skuadra e Pep Guardiolas të lëshojë pikë.

Lexo po ashtu: Ndeshjet e mbetura të Liverpoolit dhe Cityt në garën për titullin e Ligës Premier

“Pyetja e parë në takimin e sotëm ishte: ‘Cili është rezultati i Cityt?’ Nuk mund të mos dëshirosh ta dish. Mirëpo, kjo nuk na intereson neve”.

Jurgen Klopp (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

“Presim që ata t’i fitojnë të gjitha ndeshjet e tyre, prandaj duhet të marrim sa më shumë pikë që është e mundur dhe nëse shpallemi kampionë, atëherë do të jetë bukur dhe nëse nuk shpallemi, sërish do të mbesim skuadër e mirë futbolli”, ka deklaruar Klopp për BBC Sport.

Në ndërkohë edhe Guardiola beson që City duhet t’i fitojë të gjitha ndeshjet, në mënyrë që të shpallet kampion. /Telegrafi/

www.telegrafi.com