Klopp tregon arsyen se pse kohët e fundit nuk po aktivizohet Shaqiri

18 Prill 2019

Liverpooli ka eliminuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve skuadrën portugeze të Portos.

Edhe në këtë ndeshje nuk luajti futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili javën e kaluar ishte shëruar nga një lëndim i marrë muajin e kaluar.

Jurgen Klopp është pyetur se pse nuk po ka më shumë minuta në dispozicion reprezentuesi zviceran, si në fillim të kampionatit anglez.

Trajneri gjerman ka folur pĂ«r televizionin e ZvicrĂ«s, “SRF”, duke thĂ«nĂ« se nuk ka asnjĂ« problem me lojtarin shqiptar.

“Jo, jo, gjithçka po shkon mirĂ«, gjithçka Ă«shtĂ« nĂ« rregull”, tha fillimisht strategu duke shtuar se “Si njĂ« trajner, ju nuk dĂ«shironi tĂ« flisni pĂ«r kĂ«tĂ«, por asgjĂ« nuk ka ndodhur mes nesh. Ne kemi cilĂ«si dhe Ă«shtĂ« paksa e vĂ«shtirĂ« nĂ«se nuk jeni nĂ« nivele tĂ« larta”, tha strategu.

Shaqiri qĂ« nga mesi i shkurtit Ă«shtĂ« ulur njĂ«mbĂ«dhjetĂ« herĂ« nĂ« stol – Klopp i dha atij disa minutĂ« gjatĂ« fundjavĂ«s kundĂ«r Chelseat.

“NdonjĂ«herĂ« keni nevojĂ« vetĂ«m pĂ«r 15-20 minuta qĂ« tĂ« rifitoni ritmin. Ai kishte disa probleme me ijĂ«n, por tani Ă«shtĂ« rikthyer”, tha 51-vjeçari.

“Ai na ka ndihmuar shumĂ«, por edhe na do ta ndihmojmĂ«. Mund tĂ« jem pak i çmendur, por kjo nuk ka rĂ«ndĂ«si. Jam i lumtur qĂ« e kam atĂ«”, pohoi gjermani.

Ndryshe, 27-vjeçari deri më tani është paraqitur në 22 raste dhe ka shënuar gjashtë gola në të gjitha garat. /Telegrafi/

www.telegrafi.com