Klubet nga Liga Premier duan ta largojnë VAR-in

13 Nëntor 2019

Klubet nga Liga Premier po mendojnë që ta largojnë VAR-in para pjesës së dytë të sezonit.

Skuadrat vazhdojnë të ankohen se video asistenti i gjyqtarëve po i dëmton shumë ata dhe duan ta largojnë qysh në këtë sezon.

Klubet e Premier Ligës, kanë planifikuar një takim me Mike Riley, drejtori i arbitrave.

I trust my own VAR check over the @premierleague’s tbh pic.twitter.com/tza2nHTNha

— Josh (@UtdJL) November 10, 2019

Klubet pretendojnë se sistemi “VAR” është duke e dëmtuar futbollin në Angli prandaj duhet të merren masa për këtë.

Ata synojnë që sistemi “VAR” të hiqet dhe të mos ketë më përdorim tijin, madje duke filluar që nga ky sezon.

"It's a joke. They go on about VAR this, VAR that!"

📅 #OTD last year, Charlie Austin gave one of the most iconic post-match interviews in the Premier League pic.twitter.com/p5uSIenl6Y

— Sky Sports Premier League (@SkySportsPL) November 10, 2019

Klubet synojnë që të heqin sistemin që këtë sezon dhe faza e dytë të rikthehet ashtu si vitin e shkuar.

Gjasat që sistemi “VAR” të hiqet janë të pakta, teksa nga ana tjetër kundërshtimet me “VAR” kanë qenë që para se të montohej. /Telegrafi/

Premier League managers really don't like VAR… pic.twitter.com/nEyfgUpgSc

— ROOTE SPORTS (@Rootesports) November 12, 2019

www.telegrafi.com