Konfirmoi në pankinë Hansi Flick, Bayern ka gati rinovimin për të preferuarin e trajnerit

06 Prill 2020

Pasi konfirmoi në pankinë Hansi Flick, Bayern Munich është gati të rinovojë kontratën me një prej “senatorëve” dhe të preferuarit e trajnerit. Bëhet fjalë për Thomas Muller, që me Flick ka rifituar rolin e protagonistit në skuadrën bavareze.

Fc Bayern Muenchen V Borussia Dortmund Bundesliga 1584004323

Sipas “Sport Bild”, Bayern do t’i ofrojë sulmuesit edhe dy vite të tjera futbollistit. Kontrata aktuale e Muller skadon në vitin 2021, ndërsa sulmuesi ka luajtur vetëm me Bayern Munich në karrierën e tij.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com