Kontrata dhe objektivi, Dzaria zbulon “sekretet”

Kontrata dhe objektivi, Dzaria zbulon “sekretet”

Irakli Dzaria është pjesë e Kukësit dhe klubi e ka zyrtarizuar afrimin e tij. Njoftimi fillestar i klubit ishte për një kontratë 1.5-vjeçare, por nuk ka ndodhur kështu, të paktën sikurse edhe shprehet vetë futbollisti në mediat e vendit të tij.

“Pasi kreva vizitat mjekësore kam firmosur kontratën. Klubi më ofroi një kontratë për një vit e gjysmë, por do të qëndroj vetëm 6 muaj, pasi nëse luaj mirë këtu, do të shkoj në një kampionat më të fortë, ose do të firmos një kontratë tjetër më të mirë”, – ka deklaruar Dzaria për “1tv.ge”.

“Jam i kënaqur që lashë Gjeorgjinë, pasi këtu ka kushte 4-5 herë më të mira dhe potenciale”, thotë ndër të tjera mesfushori i afruar nga Dila Gori./EDS