Kontrata e re e Neuerit i konfirmon lajmin fantastik Barcelonës

20 Maj 2020

Manuel Neuer vazhdoi kontratën me Bayern Munichun, ku pritet të qëndrojë deri në vitin 2023 në Allianz Arena.

Portieri gjerman ishte lidhur me njĂ« largim nga BavarezĂ«t nĂ« kĂ«tĂ« verĂ«, mirĂ«po ai vendosi t’i qĂ«ndronte klubit besnik edhe pĂ«r tri vite tĂ« tjera.

AS raporton se me kontratën e re të Neuerit, do të thotë se Bayern Munich nuk do të jetë i interesuar më në transferimin e Marc-Andre ter Stegen.

Lexo po ashtu: Zyrtare: Neuer vazhdon kontratën me Bayernin

Kështu, portieri tjetër gjerman do të qëndrojë në Camp Nou dhe për të pritet shumë shpejtë të ketë rinovim të kontratës.

Ter Stegen është pjesë e rëndësishme e Barcelonës dhe këta të fundit nuk do të heqin dorë aq lehtë nga ai.

Për portierin thuhet se janë të interesuara edhe Juventusi, Chelsea e Arsenali. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com