Kosova përballë Anglisë, dardanët mbushin rrugët e Southampton

10 Shtator 2019

Ka nisur në stadiumin e Southampton sfida ndërmjet Anglisë dhe Kosovës. Të dyja ekipet përballen bashkë në një situatë të pazakontë.

Anglia është në krye të grupit A, ndërsa Kosova është e dyta, ashtu sikundër pakkush e ka pritur. Kosova ka 8 pikë në grup dhe nuk njeh asnjë humbje në 15 ndeshje të zhvilluara.

jQuery(window).load(function() { jQuery(“.galery-slider”).flexslider({ animation: “fade”, controlNav: true, animationLoop: false, slideshow: true, }); });

Kjo është përballja e parë mes këtyre dy ekipeve. Tottenham Hotspur ka dërguar persona të veçantë për ta vëzhguar Vedat Muriqin e Kosovës sonte kundër Anglisë në St Mary’s, pas formës së lartë që 25-vjeçari ka treguar që prej sezonit të kaluar.

Ndërkaq, tifozët dardanë kanë mbushur rrugët e qytetit të Southempton në Angli. Ata kanë valëvitur flamujt, kurse vihet re se edhe në disa raste flamujt e Anglisë dhe Kosovës janë vënë shumë afër, duke qenë se vendet kanë një miqësi të njohur.

(d.xh/Balkanweb)

www.balkanweb.com