Kosova thyen rekord, akoma nuk gjen trajner

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
25 Dhjetor 2017 15:33
Përfaqësuesja e Kosovës nuk ka gjetur ende trajnerin e ri. Largimi i Albert Bunjakit u publikua që  në shtator, por zyrtarisht ndau rrugët me ekipin e Kosovës pas ndeshjes së fundit në eliminatoret e futbollit “Rusi 2018”

Përfaqësuesja e Kosovës nuk ka gjetur ende trajnerin e ri. Largimi i Albert Bunjakit u publikua që  në shtator, por zyrtarisht ndau rrugët me ekipin e Kosovës pas ndeshjes së fundit në eliminatoret e futbollit “Rusi 2018”. Takimi i fundit për Bunjakin ishte ai i humbur me Islandën me rezultatin 2-0.

Federata Kosovare e Futbollit nuk po arrin të gjejë trajner të ri. Shumë emra janë përfolur, por askush nuk është zyrtarizuar. 2 muaj pas dorëheqjes së Bunjakit, kreu i Federatës Fadil Vokrri nuk ka arritur të gjejë zëvendësuesin.

Emrat e përfolur janë të shumtë me Besnik Hasin që kryeson listën. /EDS/  

BastArena, kompania që do t'ju habisë me pafundësinë e lojërave online

Ti mund ta lexosh kete ne 2 min.
26 Prill 2018 16:02
Surpriza, kazino... erotike!

Shumëllojshmëri bastesh, koeficientët më të mirë, bonuse dhe kazino... erotike. Të gjitha në pëllëmbën tuaj. A është e mundur? Sigurisht që po. Mjafton që të klikoni bastarena.com dhe do të jeni menjëherë në faqen e basteve online më unike në vend. Një platformë e thjeshtë, e lehtë për t’u përdorur, dizajn që të bën për vete dhe mbi të gjitha, lehtësira të jashtëzakonshme për të kryer transaksione bankare. Është shumë e thjeshtë që të luash në BastArena. Mjafton një smartfon, tabletë, laptop apo PC. Çfarë përfitoni? Komoditet, mundësi loje, kudo e kurdo dhe privatësi. Harrojini zhurmat, pendimin se nuk hodhët një bast të fituar, sepse përtonit të dilnit apo kuriozët e shumtë që ju rrethojnë në pikat e basteve. Gjithçka e kontrolloni ju!

Dakord, ju mund të jeni mësuar me bastet për ndeshjet e futbollit, por kjo kompani nuk ofron vetëm koeficientet më të lartë për sfidat futbollistike nga të gjitha kampionatet e botës dhe eventet e ndryshme në këtë sport. Si thoni për garat me qen? Nëse nuk i rezistoni tundimit, basti i dëshiruar është vetëm 1 klikim larg. Por ajo që dallon nga eksperiencat e tjera dhe ua bën edhe më të dëshiruar përdorimin e platformës BastArena.com është loja në kazinonë erotike.

Klientët që kanë llogari në faqen online mund të luajnë në: Ruletë, Blackjack dhe Backarat. Çdo tavolinë ka limitin e vet dhe ju e përcaktoni ku do të luani. Por përveç emocioneve të lojës ato që i bëjnë edhe më të zjarrta tavolinat janë krupieret, të cilat i japin tjetër ngjyrim momentit. Dhe kjo falë uniformës së tyre origjinale, “topless” që e ngre në një tjetër nivel eksperiencën në kazino. Për të luajtur mjafton të jeni anëtar në BastArena. Më pas shkoni te Casino Live dhe pastaj klikoni “VivoGame”.

Gjithashtu duhet thënë se të gjithë anëtarët përfitojnë një trajtim special nga kjo kompani online bastesh. BastArena ofron për klientët e saj bonuset “Freebet” dhe atë të mirëseardhjes që shkon deri në 5000 lekë. Kompania unike shqiptare e basteve online ofron deri në 50 000 evente live, slote si edhe sporte virtuale.

Atëherë çfarë prisni? Mos e humbisni eksperiencën e veçantë dhe emocionuese që vetëm BastArena e ofron. Luani komodë, përfitoni nga koeficientët e lartë dhe nga larmishmëria e eventeve dhe sfidave që ofrohen. Dhe mbi të gjitha nga kazinoja erotike speciale. Është vetëm një klikim larg www.BastArena.com!?/EDS/

Kaçi ndalet te më e bukura, spikat edhe Zaja

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
14 Prill 2018 16:09
Mbyllet Euroturi i bilardos në Austri

Eklent Kaçi fitoi euroturin në Itali për herë të parë dhe sërish paraqitjet e bilardistit kurbinas janë në nivele të larta. Këtë herë ai ka garuar në euroturin e Austrisë, ndërkohë që veç tij, morën pjesë edhe dy sportistë të tjerë shqiptarë, Arjan Matrizi dhe Edmond Zaja. I pari nuk arriti të regjistronte ndonjë rezultat fort të mirë, kurse laçiani Zaja u rendit i 17-ti. Ai mundi në raundet e para dy bilardistë grek, ndër ta edhe Kazakis, që u përball me Kaçin në gjysmëfinale. Më tej kaloi numrin një në renditjen e përgjithshëm të Eurotureve, austriakun Albin Jr Ouschan. Zaja u ndal në 32 më të mirët, kur u mund nga Abdullah Alshammari me rezultatin 9-8.

Rrugëtimi i Kaçit nuk ishte i lehtë, pasi pati përballë emra si Ortmann dhe Feijen, fitues titujsh botërorë dhe europianë, por me të dy ia doli të fitonte. Në çerekfinale vuajti me  të riun gjerman Joshua Filler, të cilit ia ktheu ndeshjen në 7-9, duke shkuar në gjysmëfinale. Aty u ndal bilardisti shqiptar, që u mund nga greku Kazakis me rezultatin 9-5, duke u renditur kështu i treti në Euroturin e Austrisë, një rezultat i mir% duhet thënë, edhe pse synimi ishte të triumfonte. /EDS/

JOHANN IM PONGAU - AUSTRIA OPEN 2018

WINNERS ROUND 1
Edmond Zaja -Panagiotis Xypoliteas(Greqi)9-4  
Piotr Ostrowski (Poloni)-Eklent Kaçi 2-9

WINNERS ROUND 2
Edmond Zaja-Alexander Kazaki (Greqi) 9-6
Marek Hajdovsky (Çeki)-Eklent Kaçi 8-9

WINNERS QUALIFICATION
Albin Jr Ouschan (Austri)- Edmond Zaja 8-9
Oliver Ortmann (Gjermani)- Eklent Kaçi 2-9

LAST 32
Edmond Zaja-Abdullah Alshammari (Arabi Saudite) 8-9
Abdullah Al-Enezi (Kuvajt)-Eklent Kaçi 1-9

LAST 16
Niels Feijen (Holandë)-Eklent Kaçi 8-9

QURTER FINALS
Joshua Filler (Gjermani)-Eklent Kaçi 7-9

SEMI FINALS
Alexander Kazakis (Greqi)-Eklent Kaçi 9-5

 

Tragjedia në çiklizëm, humb jetën gjatë garës 23-vjeçari belg

Ti mund ta lexosh kete ne 2 min.
9 Prill 2018 12:04

“Me hidhërim të thellë ju njoftojmë ndarjen nga jeta të çiklistit tonë Michael Goolaerts. Zemra e tij u ndal në orën 22.40 (të dielën) në spitalin e Lilës në prani të familjarëve dhe të afërmve të tij, të cilët do të kujtojnë gjithmonë me dashuri”. Kjo është komunikata për shtyp ku ndër të tjera theksohet: “Për momentin nuk do të ketë deklarata të tjera për të lënë familjen të qetë në këtë moment dhimbjeje”. Turi i Roubaix mbyllet me një tragjedi. Goolaerts, çiklisti 23-vjeçar belg, pësoi një arrest kardiak teksa po pedalonte në Biastre, rreth 147 km larg finishit. Menjëherë vjen ndihma e parë mjekësore dhe më pas transporti në spital, ku çdo përpjekje ka rezultuar pa sukses.

Një imazh vërtetë drithërues: belgu i shtrirë në tokë, me krahët hapur. Goolaerts garonte për skuadrën profesioniste “Veranda’s Willems-Crelan”, të drejtuar nga Nick Nuyens. Arresti kardiak zgjat disa minuta dhe gjithçka ka ndodhur para se çiklisti i ndjerë të rrëzohej, diçka e konfirmuar tashmë. Për t’i ardhur në ndihmë çiklistit belg është përdorur defibrilatori e më pas transporti me helikopter në spitalin e Lilës.

Televizionet nuk kanë shfaqur momentin ekzakt të rrëzimit (dëshmitari i vetëm ishte Thierry Govenou, drejtori i garës), por fotografitë e ndihmës së shpejtë ku shfaqej Goolaerts i shtrirë në tokë ishin dramatike. Ndihma mjekësore erdhi vetëm 2-3 minuta më pas, por masazhi kardiak nuk dha rezultat. Gjatë garës është venë re edhe prezenca e policisë francez,m që tani ka hapur një hetim për rrethanat e vdekjes. Në të njëjtën skuadër punon edhe belgu Niels Albert, dy herë kampion i botës në çiklo-kros, i tërhequr nga garat në 2014-n për shkak të problemeve kardiake. Goolaerts kishte lindur në Heist-op-den-Berg, në zonën e Anversës: pikërisht aty në vitin 1993 kishte ndërruar jetë gjatë garës Geert De Vlaeminck, djali i shtatë herë kampionit të çiklo-krosit, Eric./EDS/

McGregor e blen lirinë për 50 mijë USD, por procesi gjyqësor vazhdon...

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
7 Prill 2018 12:47

Conor McGregor ka rifituar lirinë... të paktën për momentin. Luftëtari irlandezoverior, pasi pagoi një garanci pasurore prej 50 mijë dollarësh (rreth 40.5 mijë euro), është larguar nga departamenti i policisë së Nju Jorkut. Por McGregor duhet të prezantohet para gjykatësve amerikanë më datën 14 qershor.

Ndërkohë, ai ka rimarrë pasaportën e tij dhe është i lirë për t’u larguar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kampioni i arteve marciale do t’u përgjigjet akuzave për agresion dhe akte vandale, pas natës së çmendur në Nju Jork ku u bë protagonist duke sulmuar një autobus të vogël, që pas konferencës për shtyp në “Barclays Center” të organizuar nga Ufc, transportonte disa luftëtarë të arteve marciale.

Ato që kanë rënduar pozitat e McGregor kanë qenë pamjet e kapura nga telekamerat, që e tregojnë shumë qartë kampionin teksa hedh sende të forta në drejtim të autobusit. Sulmi i ka shkaktuar dëmtime në fytyrë Michael Chiesa-s, kolegut të tij, dhe një personi tjetër, përveç dëmeve materiale që llogariten me rreth 8 mijë dollarë.

Britaniku, i cili nuk hipën në ring qysh nga nëntori i vitit 2016, i ishte hequr titulli i peshave të lehta, duke mbetur kështu vakant. Për këtë titull do të duhet të ndesheshin Khabib Nurmagomedov dhe Max Holloway. Një vendim ky që ka shkaktuar tërbimin e sportistit dhe një grupi bashkatdhetarësh të tij, të cilët pasi kanë hyrë në një zonë të rezervuar mbase të ndihmuar edhe nga ndonjë person i akredituar, kanë nisur sulmin e dhunshëm ndaj mjeteve të transportit të Ufc, kompanisë që menaxhon artet e përziera parciale./EDS/