Kovac pas fitores ndaj Dortmundit: Jam krenar me ekipin tim

06 Prill 2019

Trajneri i Bayern Munichut, Niko Kovac ka folur pas fitores së madhe ndaj Borussia Dortmundit.

Bavarezët kanë arritur të fitojnë me rezultat të thellë 5-0 ndaj Dortmundit në ndeshjen derbi të javës në Bundesliga.

Kjo fitore e ka berë Bayernin lider të kampionatit me dy pikë më shumë se Dortmundit.

Lexo po ashtu: Bayerni shkatërron Dortmundin dhe rrëmben pozitën e parë në Bundesliga

Fitorja e thellë ka lënë shije të mirë te trajneri kroat i Bavarezëve, Kovac, i cili u pa i lumtur pas ndeshjes.

#MiaSanMia ❀#FCBBVB 5-0 pic.twitter.com/eYvcCUuXTd

— FC Bayern English (@FCBayernEN) April 6, 2019

“Ishte njĂ« performancĂ« e mrekullueshme gjatĂ« gjithĂ« 90 minutave”.

“Jam shumĂ« krenar pĂ«r ekipin tim”, ka thĂ«nĂ« Kovac. /Telegrafi/

www.telegrafi.com