Krizë te PSG – tre lojtarë të tyre infektohen me COVID-19 pak ditë para ndeshjes së parë në ligë

02 Shtator 2020

Paris Saint-Germain ka konfirmuar se tre lojtarë të tyre janë infektuar me COVID-19 në testimet e bëra.

Lajmi doli tetë ditë para se të zhvillojnë takimin e parë në Ligue 1, derisa lojtarë ishin në pushime pas finales së Ligës së Kampionëve të luajtur në Lisbonë.

Sezoni i ri në ligën franceze filloi më 21 gusht, mirëpo PSG-së iu mundësua që të mos të luante takimin e parë deri më 10 shtator, kur përballet me Lens.

“Tre lojtar të PSG janë konfirmuar pozitiv me Sars CoV2 në testimet e bëra në protokollin për shëndetësi”.

“Të gjithë lojtarët dhe stafi do të testohen në ditët në vazhdim”, thuhet në njoftimin e klubit.

Klubi francez nuk ka dashur të bëjë publike emrat e lojtarëve të infektuar, mirëpo ata janë vetëizoluar. /Telegrafi/

Three @PSG_English players are confirmed positive after a Sars CoV2 test and have undergone the appropriate health protocols.

All players and staff will continue to be tested over the next few days.

— Paris Saint-Germain (@PSG_English) September 2, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan