Kroos mirëpret rikthimin e Bundesligës: Nëse gjermanët dështojnë, askush tjetër nuk mund t’ia dalë

17 Maj 2020

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos është i lumtur që ka parë kampionatin gjerman, Bundesligën, duke u rikthyer me sukses pas më shumë se dy muajsh.

Bundesliga është kampionati i parë i madh evropian që rikthehet në aksion dhe gjatë të shtunës zhvilloi gjashtë ndeshje me sukses.

Në një intervistë për agjencinë dpa, reprezentuesi gjerman shpjegoi rëndësinë e ligave të tjera të kthimit të tij të suksesshëm.

Lexo po ashtu: Scholes zbulon dy lojtarët që ia kujtojnë veten e tij sa ishte futbollist

“Nëse gjermanët dështojnë, askush tjetër nuk do të vazhdojë [me kthimin e tyre të planifikuar]”, ka thënë fillimisht Kroos.

“Nëse ata nuk janë në gjendje të përfundojnë Bundesligën, kush tjetër do të jetë në gjendje?”.

“Për këtë arsye, jam i sigurt se ligat tjera do të jenë po aq të vëmendshme sa i përket asaj që ndodh”.

“Ne stërvitëm në shtëpi për një kohë të gjatë, ku morëm plane se çfarë të bëjmë nga shtëpia. Ishte një pushim i gjatë, si në verë, dhe vjen një kohë kur filloni përsëri nga e para”, përfundoi gjermani. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com