Kukësi prezanton përforcimin e radhës

Kukësi prezanton përforcimin e radhës

Kukësi ka zyrtarizuar sot përforcimin e radhës në ambientet e “Kremlin Palas”. Filip Zderiç është bërë pjesë e grupit të lojtarëve të trajnerit Pacult. 26-vjeçari është prezantuar ditën e sotme nga drejtori sportiv Nderim Nexhipi dhe menaxheri i klubit, Naim Halili.

Mbrojtësi kroat, i lindur në gjermani është transferuar nga ekipi rumun i Gaz Metan, ku është aktivizuar më parë edhe lojtari i Kombëtares Shqiptare, Azdren Llullaku.

Ky është përforcimi i tretë në radhët e kampionëve në fuqi, pas Donjet Shkodrës, Irakli Dzaria dhe Maldin Ymeraj. /EDS/