Kupa Davis / Goffin mund Tsonga, Belgjikë-Francë 2-2

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
26 Nëntor 2017 17:50
Dueli i tendosur në Villeneuve-d’Ascq

David Goffin ka ndihmuar Belgjikën që të arrijë dy fitore përballë Francës në finalen e Kupës ''Davis'' në tenis, falë fitores me tre sete ndaj Tsonga, 7-6 (7/5), 6-3, 6-2 të dielën në Villeneuve-d’Ascq.

Gjithçka është vendosur pas një loje tërheqëse mes dy kapitenëve të ekipeve përkatëse. Kjo fitore e çon rezultatin e përgjithshëm mes Belgjikës dhe Francës në barazim 2-2./EDS/

 

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike