Kupa e FrancĂ«s: Dijon – PSG, formacionet zyrtare

12 Shkurt 2020

Dijon dhe Paris Saint-Germain i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të çerekfinales së Kupës së Francës.

Ndeshja qĂ« fillon nĂ« ora 18:30, do tĂ« zhvillohet nĂ« stadiumin “Stade Gaston GĂ©rard”, me parisienĂ«t qĂ« shihen si favorit nĂ« letĂ«r.

Vendasit për këtë takim nuk mund të llogarisin vetëm në Alfred Gomis që është i lënduar.

đŸŸïž…đŸš¶

Les joueurs sont lĂ  ! ☑#DFCOPSG pic.twitter.com/5FYacrqarN

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) February 12, 2020

Në anën tjetër, kampioni i Ligue 1 do të jetë pa Colin Dagba, Abdou Diallo, Neymar, Marquinhos, Marco Verratti dhe Presnel Kimpembe, që ajnë po ashtu të lënduar.

Formacioni startues i Dijon: Runarsson, Chafik, Coulibaly, Laitoa, Mendly, Amalfitano, N’Dong, Balde, Chouiar, Mavididi, Cadiz.

Découvrez la composition retenue par Stéphane Jobard et son staff pour affronter le @PSG_inside en quart de finale de Coupe de France.

Direct commenté dÚs 18h30 sur twitter @DFCO_Officiel #DFCOPSG#CoupeDeFrance pic.twitter.com/QGFcbjKOKF

— Dijon FCO (@DFCO_Officiel) February 12, 2020

Formacioni startues i PSG-s: Navas – Meunier, Silva (c), Kehrer, Bakker – Kouassi, Herrera – Sarabia, Draxler – Cavani, Mbappe. /Telegrafi/

🆕 DĂ©couvrez notre 1⃣1⃣ de dĂ©part pour notre quart de finale 🆚 @DFCO_Officiel ! #DFCOPSG @coupedefrance

đŸ”ŽđŸ”” #AllezParis pic.twitter.com/XxRazSuW00

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) February 12, 2020

www.telegrafi.com