Kupa e Mbretit: Zaragoza – Real Madrid, formacionet zyrtare

29 Janar 2020

Zaragoza dhe Real Madridi i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të 1/8 së finales në Kupën e Mbretit.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet në stadiumin ‘La Romeda’, derisa Los Blancos shihen si favorit në letër

Zinedine Zidane për këtë takim ka vendosur t’u ofrojë më shumë minutazhë disa lojtarëve që po luajnë më pak në La Liga.

Formacioni startues i Zaragozas: Ratón, Linares, Pereira, Soro, James, Eguaras, Atienza, Grippo, Delmas, Kagawa, Clemente.

XI del #RealZaragoza para los octavos de final de la #CopaDelRey 🏆:#RealZaragozaRealMadrid#VamosRZ 🔵⚪🦁 pic.twitter.com/cXZ1BG4OPz

— Real Zaragoza (@RealZaragoza) January 29, 2020

Formacioni startues i Real Madridit: Areola – Carvajal Ramos Varane Marcelo – Kroos Valverde James – Vazquez Jovic Vinicius. /Telegrafi/

📋✅ ¡Nuestro XI inicial 🆚 @RealZaragoza! #RMCopa | #HalaMadrid pic.twitter.com/MWoONJ8sjq

— Real Madrid C.F.⚽ (@realmadrid) January 29, 2020

www.telegrafi.com