Ky boksier i ri e kuptoi se boksi nuk është për këdo

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
14 Dhjetor 2017 14:26
Tregon pasojat e luftimit në Twitter

Pas një ndeshjeje boksi mjaft të luftuar, Conor Benn u tregoi fansave të tij dëmtimet serioze që pësoi pasi mundi rivalin Cedrick Paynaud në mbrëmjen e së mërkurës.

Boksieri britanik nuk e pati të lehtë, pasi u hodh dy herë në tapet në raundin e parë, por e mori veten dhe triumfoi në York Hall.

Në mëngjes herët, ai postoi në profilin tij në Twitter, pasojat e përballjes së fortë me rivalin francez.

“Ky sport është më i ashpër se sa e mendoja. Dreqi ta hajë. Dashuri për mbështetësit e mi. Rishihemi vitin tjetër”, shkroi Benn.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike