Kylian Mbappe rezulton pozitiv me coronavirus

07 Shtator 2020

Rastet pozitive me COVID-19 vazhdojnë të rriten te skuadra e PSG-së, e cila aktualisht është ndër më të goditurat në Evropë.

Sipas France Football, lojtari i fundit i ekipit parisien që është infektuar me coronavisur është Kylian Mbappe.

Ai aktualisht është bashkë me kombëtaren franceze dhe të shtunën e kaluar ishte titullar në ndeshjen e Ligës së Kombeve kundër Suedisë, ku edhe shënoi gol.

Kylian Mbappe (Foto: Linnea Rheborg/Getty Images)

Mbappe i bashkohet emrave si Neymar, Icardi, Di María, Paredes, Keylor Navas dhe Marquinhos, që po ashtu janë të prekur.

Tashmë janë shtatë futbollistë të PSG -së që kanë rezultuar pozitivë me coronavirus dhe të gjithë këta lojtarë janë titullar në skuadër.

Kylian Mbappe (Foto: David Ramos/Getty Images)

I riu Mbappe është asimptomatik, por do të humbasë ndeshjen tjetër të Les Bleus ndaj Kroacisë. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan