La Partizanin pak ditë më parë, Jasir Asani prezantohet zyrtarisht tek AIK Stokholmi

08 Janar 2020

Gjashtë muaj huazim dhe më pas gjigantët suedezë do të vendosin në do ta blejnë përfundimisht apo jo kartonin e tij. Kjo është marrëveshja mes Partizanit, kampionit të Shqipërisë, dhe AIK Stokholmit, skuadrës të famshme suedeze, për Jasir Asanin.

Asani Aik

Anësori nga Shkupi, është prezantuar ditën e sotme te skuadra e tij e re, ndërsa ende nuk janë bërë publike shifrat e këtij transferimi. E vetmja gjë që dihet është çmimi i kartonit të lojtarit, për të cilin të kuqtë synojnë 400 mijë euro.

24-vjeçari, që me të kuqtë ka luajtur në total 86 ndeshje duke shënuar 16 gola, dha një ndihmesë të jashtëzakonshme në titullin kampion të fituar sezonin e shkuar nga Partizani, ndërsa në këtë edicion të Kupave të Europës, ishte autor i golit të vetëm të realizuar nga të kuqtë, në barazimin 1-1 në Tiraspol kundër Sherifit. Asani tek AIK-u do të mbajë fanelën me numrin 21.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com