Lajm i keq për Kosovën, zbulohet sa do të mungojë Muriqi. Humb ndeshjen e rëndësishme ndaj…

21 Shtator 2020

Vedat Muriqi do mungojë deri në mes të tetorit për shkak të dëmtimit dhe infektimit nga koronavirusi. Këtë e ka konfirmuar vetë klubi i tij i ri, Lacio përmes një komunikate për shtyp.

Kështu sulmuesi do humbë ndeshjen e Kosovës kundër Maqedonisë së Veriut, e vlefshme për gjysëmfinalet e Ligës së Kombeve. Ndeshja e Kosovës luhet me 8 tetor, dhe Muriqi do mungojë deri në mes të tetorit.

Muriqi kompletoi vetëm pak ditë më parë transferimin tek Lacio për 18 milionë euro.

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com