Lajm tronditës nga Spanja, Barcelona rrezikon falimentin

31 Tetor 2020

NjĂ« lajm tronditĂ«s Ă«shtĂ« duke qarkulluar mĂ«ngjesin e sotĂ«m nĂ« tĂ« gjithĂ« mediat prestigjioze spanjolle. Barcelona mund tĂ« shkoj drejt falimentit! Sipas “RAC1”, nĂ«se klubi katalanas nuk arrin tĂ« reduktojĂ« pagat nĂ« shumĂ« e 190 milionĂ« eurove brenda njĂ« jave, rrezikon tĂ« shkojĂ« nĂ« kolaps.

Do të jetë një luftë me kohën për klubin prestigjioz spanjoll, sepse para 5 nëntorit të ardhshëm duhet të bihet dakord për reduktimin e pagave në masën 30%, në të kundërt, Barcelona mund të hyjë në procesin e falimentimit në janar.

Situata e Mesit Ă«shtĂ« njĂ« nga mĂ« shqetĂ«sueset. NĂ«se ai vendos tĂ« mos rinovojĂ«, klubi do tĂ« duhet t’i paguajĂ« njĂ« bonus nĂ« fund tĂ« kontratĂ«s.

Karles Tuskuets, presidenti administrues i klubit, pas dorëheqjes së Bartomeut dhe bordit të tij, theksoi në paraqitjen e parë, të enjten, se sa e vështirë është situata:

“ShqetĂ«simi ynĂ« kryesor Ă«shtĂ« ai financiar. Pandemia, veçanĂ«risht po prek BarcelonĂ«n. Klubi varet nga turizmi dhe tani nuk ka aktivitet tĂ« tillĂ«. Situata nuk Ă«shtĂ« e rehatshme, ne duhet tĂ« mbledhim idetĂ« e takimit tĂ« mĂ«parshĂ«m pĂ«r tĂ« korrigjuar sĂ«mundjet qĂ« na prekin”.

Barça ka parĂ« tĂ« ulen tĂ« ardhurat e saj nĂ« mĂ«nyrĂ« dramatike pĂ«r shkak tĂ« pandemisĂ« dhe gjithçka tregon se situata do tĂ« vazhdojĂ« kĂ«shtu, ndoshta deri nĂ« fund tĂ« sezonit. Dyqanet dhe muzeu i klubit janĂ« prekur keq. Edhe premiot e LigĂ«s sĂ« KampionĂ«ve, gjithashtu kanĂ« pĂ«suar shkurtime, thuhet nĂ« artikullin e publikuar nga “AS”.

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan