Lajmet nga Inter

17 Prill 2019

Interi është një nga skuadrat me më shumë tifozë këtu në Shqipëri. Por në hapësirën shqipfolëse ka me mijëra fansa të tjerë, që duan të jenë të informuar për të rejat më të fundit nga zikaltrit si në Kosovë edhe Maqedoni.

Kështu që interesimi për lajmet nga Interi është i madh dhe i përditshëm. Me teknologjinë qëka bërë përpara, tanimë është e thjeshtë që të informohesh për skuadrën e zemrës.

Pikë së pari të gjithë ata që dinë mirë italisht, e kanë të thjeshtë që të klikojnë në gazetat sportive më të njohura italiane apo faqet online të Interit dhe aty të informohen në lidhje me zhvillimet më të fundit.

Faqja fcinternews.it Ă«shtĂ« mjaft e klikuar dhe me njĂ« staf tĂ« pĂ«rkushtuar pĂ«r tĂ« pĂ«rcjellĂ« gjithçka ndodh me lojtarĂ«t apo me ekipin. Por edhe mediat sportive “sportmediaset.it”, gazzetta.it apo Corrieredellosport.it nuk janĂ« pas, sepse falĂ« gazetarĂ«ve profesionistĂ« sjellin lajme nga Interi mĂ« tĂ« vĂ«rtetĂ« cilĂ«sore.

Por pĂ«r tĂ« gjithĂ« ju qĂ« italishten nuk e kuptoni mirĂ«, mos u mĂ«rzisni. Pasi edhe mediat shqiptare nuk ngelen pas. Si nĂ« KosovĂ«, ashtu edhe nĂ« ShqipĂ«ri ka portale sportive qĂ« i kushtojnĂ« vĂ«mendje zhvillimeve nga bota zikaltĂ«r. Media si Eduasportin.com, Panorama Sport apo Sport Expres gjithnjĂ« publikojnĂ« lajme nga Interi. NĂ« KosovĂ« gjithashtu sajte si “Gazeta Olle” apo “Korneri.net” nuk rrinĂ« pa postuar informacionet mĂ« tĂ« fundit.

Portali Eduasportin.com, e ka një kategori vetëm për klubin zikaltër, nisur nga dashuria e madhe e fansave shqiptarë. Por ju mund të gjeni lajme nga Interi edhe nëpërmjet rrjeteve sociale.

FC Inter CLub Albania Ă«shtĂ« njĂ« faqe nĂ« Facebook me mbi 200 mijĂ« ndjekĂ«s, tĂ« gjithĂ« shqiptarĂ« me pasion tĂ« pĂ«rbashkĂ«t klubin zikaltĂ«r. Por edhe faqja tjetĂ«r nĂ« Facebook “Lajme Inter” nuk ngelet pas me tĂ« rejat mĂ« tĂ« fundit nga ky klub. KĂ«shtu qĂ« pĂ«r tĂ« gjithĂ« ju qĂ« nuk rrini dot pa lajmet nga Interi, mjaft qĂ« tĂ« ndiqni kĂ«shillat e mĂ«sipĂ«rme dhe informacioni nuk do tĂ« jetĂ« mĂ« problem.