Lakers tronditin Rockets, festojnë Warriors

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
21 Dhjetor 2017 10:22
Heat mposht Celtic

Nata e sotme ka dhuruar ndeshje të shumta në NBA, shoqëruar me surpriza dhe performanca të jashtëzakonshme në parket.

Njëzetekatër ekipe nga tridhjetë në total u ndeshën sot. Duhet veçuar paraqitja e mrekullueshme e Kyle Kuzma, që i udhëhoqi Los Angeles Lakers në një sukses të madh kundër Houston me rezultatin 122-116.

Loja më e mirë e karrierës për 22 vjeçarin ia ndërpreu ecurinë e 14 ndeshjeve si i pathyeshëm Rockets.

Jo vetëm kaq, por kjo skuadër është e shqetësuar pasi gjatë lojës u dëmtua në këmbë Chris Paul.

Edhe skuadra e Boston humbi ën shtëpi kundër Miami me rezultatin 90-89, ndërsa në perëndim festuan Golden State, që mundi 84-97 Memphis, si edhe San Antonio 93-91 në Portland.

Edhe ekipet e Oklahoma City, Minnesota, Toronto Raptors dhe Los Angeles Clippers bindën me paraqitjet e tyre.

Kurse Atlanta Hawks u thye nga Indiana Pacers.

Rezultatet

LOS ANGELES LAKERS - HOUSTON ROCKETS 122-116

MIAMI HEAT - BOSTON CELTICS 90-89

MEMPHIS GRIZZLIES - GOLDEN STATE WARRIORS 84-97

UTAH JAZZ - OKLAHOMA CITY THUNDER 79-107

SAN ANTONIO SPURS - PORTLAND TRAIL BLAZERS 93-91

TORONTO RAPTORS - CHARLOTTE HORNETS 129-111

MINNESOTA TIMBERWOLVES - DENVER NUGGETS 112-104

DETROIT PISTONS - DALLAS MAVERICKS 93-110

PHOENIX SUNS - LOS ANGELES CLIPPERS 95-108

INDIANA PACERS - ATLANTA HAWKS 105-95

ORLANDO MAGIC 94 - CHICAGO BULLS 94-112

SACRAMENTO KINGS - BROOKLYN NETS 104-99

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike