“Largohu nga klubi im” – tifozët e Liverpoolit të acaruar me lojtarin pas deklaratës për Ligën e Kampionëve

26 Maj 2020

Tifozët e Liverpooli janë të acaruar me portierin Adrian, pas deklaratës së tij rreth eliminimit nga Liga e Kampionëve.

Kampioni në fuqi ishte eliminuar nga Atletico Madridi në muajin mars me rezultat të përgjithshëm 4-2, në 1/8 e finales.

Një gabim i madh nga Adrian i lejoi Marcos Llorentes që të shënonte golin e përparësisë për Rojiblancos.

Get out of my club

— Torres January (@TorresJanuary4) May 23, 2020

Në anën tjetër, Jan Oblak ishte në natën e tij më të mirë, duke u mohuar disa shanse të mira The Reds me pritjet që bënte, gjersa Adrian e ka vlerësua lartë paraqitjen e tij.

“Njeriu i ndeshjes ishte definitivisht Oblak, në fund, lojtarët e Atleticos luajtën lojën e tyre dhe na mposhtën në dy takimet, duke e merituar kalimin në fazën tjetër”, ka thënë portieri i skuadrës angleze.

Only reason they beat us was because of a goalkeeper and it wasn’t Oblak

— John O Sullivan (@Corballyred) May 23, 2020

Tifozët e The Reds nuk ishin të lumtur me këtë deklaratë të tij, duke i thënë se për gabimet e tij ata u eliminuan.

“Largohu nga klubi im”, ka shkruar një tifozë i Liverpoolit. “Arsyeja e vetme që ata na mposhtën ishte e një portieri, që nuk ishte Oblak”, ka shkruar një tjetër.

“Kjo ndeshje mes dy portierëve. Oblak e ndihmoi skuadrën e tij të fitonte dhe Adrian e ndihmoi skuadrën e tij që të humbiste ndeshjen”, ishin disa nga komentet e përkrahëse të Liverpoolit. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com