Lautaro: Interi duhej ta mposhte Barcelonën

03 Tetor 2019

Lautaro Martinez pranoi qĂ« Interi “duhej tĂ« fitonte” kundĂ«r BarcelonĂ«s mbrĂ«mĂ« dhe sugjeroi qĂ« ata lanĂ« shumĂ« hapĂ«sira pĂ«r “lojtarin mĂ« tĂ« mirĂ« nĂ« botĂ«”, Lionel Messi.

Martinez i dha Interit epërsinë vetëm pas dy minutave në përballjen e tyre në Ligën e Kampionëve në Camp Nou.

Por, Barcelona u forcua nga kthimi i Messit nga lëndimi dhe në pjesë të dytë u rikthyen furishëm duke marr një fitore 2-1.

Lexo po ashtu: Conte e vlerëson Barcelonën për pjesën e dytë, ka kritika të shumta për gjykimin

Sipas sulmuesit argjentinas, Martinez, Interi u desh ta fitonte ndeshjen ndaj Barcelonës.

“Goli im duhet tĂ« vihet nĂ« njĂ«rĂ«n anĂ«. Duhet tĂ« fitonim dhe po bĂ«nim shumĂ« mirĂ«, por loja pĂ«rfundoi me hidhĂ«rim tĂ« madh”, ka thĂ«nĂ« fillimisht Lautaro pĂ«r ESPN.

Momenti i golit të Lautaro Martinezit (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

“Duhej tĂ« merrnim mĂ« shumĂ« shanse qĂ« bĂ«mĂ«. Messi Ă«shtĂ« lojtari mĂ« i mirĂ« nĂ« botĂ« dhe Barca Ă«shtĂ« vĂ«shtirĂ« tĂ« mposhtet kur ai Ă«shtĂ« nĂ« fushĂ«”.

“Ju nuk mund t’i lini atij aq shumĂ« hapĂ«sirĂ« ​​sepse pĂ«rndryshe, e merr ndeshjen nĂ« dorĂ«”, pĂ«rfundoi sulmuesi i Interit. /Telegrafi/

www.telegrafi.com