Lazio nxjerr në shitje yllin e ekipit për 30 mln euro

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
11 Janar 2018 18:24
Interi, Valencia, Barcelona dhe Zenit janë të interesuar për lojtarin

Lazio thuhet se do të shesë vetëm mbrojtësin Stefan de Vrij këtë merkato dhe kërkon të paktën 30 milion euro.

Qendërmbrojtësi holandez është jashtë kontratës në fund të sezonit dhe deri më tani ai nuk ka nënshkruar një marrëveshje të re.

Mësohet se ka mosmarrëveshje mbi çmimin e klauzolës që do të vendoset në kontratën e re dhe duket gjithnjë e më shumë se ai do të largohet si një transferi i lirë nëse nuk shitet në janar.

“Biancocelesti” mund të fitojnë goxha para këtë muaj, por “Premium Sport” raporton se Lazio synon ta shesë holandezin vetëm jashtë vendit.

Interi është lidhur me mbrojtësin, por drejtuesit e Lazio-s nuk duan të forcojnë një rivale të Ligës së Kampionëve.

Përveç kësaj, ata do të kërkonin të paktën 30 milionë euro për De Vrij, një çmim i kripur për blerësit potencialë, duke pasur parasysh se mund ta marrin atë falas gjatë verës.

Gjithashtu edhe Valencia, Barcelona dhe Zenit St Petersburg janë të interesuar, por nuk është e qartë nëse do të jenë të gatshëm të paguajnë një tarifë të tillë të lartë transferimi.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike