Lazio sërish me përmbysje, fiton ndaj Torinos dhe mbetet pas Juventusit

30 Qershor 2020

Lazio ka arritur të marr edhe një fitore të madhe, kësaj radhe si mysafire e Torinos me rezultat 2-1.

Ndeshja ishte e fortë dhe me raste, ku fillimisht ishin vendasit që kaluan në epërsi.

Një prekje me dorë e Ciro Immobiles në zonë u konsiderua penallti, ndërsa nga pika e bardhë i saktë ishte Andrea Belotti për 1-0.

Andrea Belotti (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images)

Lazio u vu në ndjekje të rezultatit, ku rastin më të mirë e kishte Immobile, por që goditja e tij shkoi ngjitur me shtyllën.

Torino vs Lazio 1 : 0 Belotti Goal 30.06.2020 pic.twitter.com/0tKumDd8D2

— Giorgi Javoiani (@javoiani) June 30, 2020

Pjesa e parë nuk solli gola, ndërsa pjesa e dytë ishte më ritmike me kryeqytetasit që vargonin rastet.

Pamje nga ndeshja (Foto: Marco Rosi – SS Lazio/Getty Images)

Më të filluar pjesa e dytë Laizo kthehet në lojë, kur Immobile pranon një top afër zonës, futet brenda, gjuan dhe shënon gol të bukur për 1-1.

Torino vs Lazio 1 : 1 Immobile Goal 30.06.2020 pic.twitter.com/9hDZQGl4cN

— Giorgi Javoiani (@javoiani) June 30, 2020

Golin e fitores Lazio e siguroi në minutën e 73-të, kur Marco Parolo shënoi për 2-1.

Torino vs Lazio 1 : 2 Parlo Goal 30.06.2020 pic.twitter.com/VSWLJURQ59

— Giorgi Javoiani (@javoiani) June 30, 2020

Parolo shënoi pas dy rasteve të Lazios, ku u devijua edhe topi.

Pamje nga ndeshja (Foto: Marco Rosi – SS Lazio/Getty Images)

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Lazio tani ngjitet në kuotën e 68 pikëve, një më pak se Juventusi që ka një ndeshje më pak. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com